MARKI

PTAKMODA.COM na Targach BALTIC FASHION&TEXTILE w Rydze – wywiad

20 kwietnia 2016

W tym roku odbyła się 21 edycja Targów BALTIC FASHION&TEXTILE w Rydze, w których nasz sklep ptakmoda.com miał okazję uczestniczyć. Zapraszamy Was do przeczytania krótkiego wywiadu z menadżerką do spraw Targów – Karoliną.

1. Jakie korzyści wynikają z udziału w Targach BALTIC FASHION&TEXTILE w Rydze?

Nie ulega wątpliwości, że targi w Rydze są dla firmy ptakmoda.com znakomitym narzędziem marketingowym – gromadzą ludzi z branży, potencjalnych kontrahentów i klientów. Baltic fashion to wielki event odwiedzany przez tysiące ludzi, a obok wystaw i ekspozycji organizowane są pokazy mody w których nasza firma aktywnie uczestniczyła. Udział w targach przynosi dla firmy ptakmoda.com spore korzyści – jest to najlepsze źródło informacji o rynku, a udział w pokazach mody nie tylko podnosi prestiż naszej firmy, ale jest świetną reklamą. Dzięki temu pozyskujemy wielu potencjalnych klientów oraz kontrahentów. Baltic fashion to idealne miejsce, gdzie możemy podpatrzeć najnowsze trendy, wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami z ludźmi z branży oraz klientami. Bardzo ważna jest dla nas interakcja oraz bezpośredni kontakt z klientem. Duże znaczenie ma też fakt, że na targi nie przyjeżdżają przypadkowi ludzie – niemal wszyscy związani są z branżą odzieżową. Targi w Rydze to dla naszej firmy udział w dużym wydarzeniu medialnym na terenie Łotwy, na którym obecni są przedstawiciele ambasady, prasy, internetu i telewizji.

2. Czy Targi w Rydze cieszą się dużym zainteresowaniem?

Zdecydowanie tak. Gromadzą klientów z Łotwy, Litwy, Estonii, krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Oferta wystawców była bogata i różnorodna, a imprezę przygotowano tak, by każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie. Targi Baltic Fashion to jedna z największych imprez tego typu dla krajów bałtyckich.

dav

3. Jaki jest zakres tematyczny Targów?

Baltic Fashion & Textile Riga 2016 oferuje uczestnikom niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje najnowsze kolekcje w Kipsala International Exhibition Centre. Jest to nowoczesne centrum wystawowe, strategicznie usytuowane w samym sercu regionu bałtyckiego skupiające reprezentantów przemysłu włókienniczego, odzieżowego i skórzanego.

4. Jak wygląda dzień z życia wystawcy?

Pełnienie funkcji reprezentanta firmy na stoisku zdecydowanie różni się od sprzedaży stacjonarnej. Na stoisku pojawia się jednocześnie bardzo dużo klientów, których musimy zainteresować naszą firmą. Prowadząc rozmowy koncentrujemy się przede wszystkim na zaprezentowaniu firmy Ptak Fashion City. Nasz klient musi poznać specyfikę działalności firmy. Informujemy, iż jesteśmy największym w Europie miastem mody skupiającym tysiące firm branży odzieżowej. Następnie przedstawiamy hurtownię ptakmoda.com. Informujemy, iż jest to miejsce, gdzie spotykamy się z kupcami z całego świata. Nasz klient musi mieć świadomość, iż odwiedzając naszą hurtownię będzie miał możliwość zakupu najnowszej kolekcji, dokonania transakcji oraz pomocy ze strony profesjonalnie wyszkolonego personelu. Duży nacisk kładziemy również na zainteresowanie naszego klienta sprzedażą przez internet za pomocą platformy B2B. Staramy się przekonać nabywcę, że odległość dla naszej firmy nie jest żadnym problemem. Klient ma możliwość złożenia zamówienia online. Wszystkie zgłoszenia realizowane są szybko, a paczka wysyłana jest praktycznie tego samego dnia. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest również dla naszych pracowników udział w przygotowaniach do pokazów mody, który jest organizowany w trakcie trwania targów. Poznajemy świat mody nie tylko od strony wybiegu, ale również od miejsca gdzie to wszystko powstaje. Poznałam mnóstwo kreatywnych ludzi, z którymi współpraca była dla mnie wielką przyjemnością.

5. Czy jesteś zadowolona z przebiegu Targów?

Oczywiście, że tak. Każde targi wnoszą dla ptak mody wartości dodane. Jest nam niezmiernie miło, gdy nasze stoisko odwiedzają klienci z poprzednich edycji. Nie jesteśmy dla nich anonimowi, wzbudzamy zaufanie, dzięki czemu możemy zwiększać naszą sprzedaż. Pozyskujemy również nowych klientów, którzy udzielają nam cennych informacji dotyczących trendów panujących w tamtych rejonach. To ważne, ponieważ wiemy w jaki sposób tworzyć kolejne oferty handlowe.

6. Jak prezentowały się ubrania ptakmoda.com na tle innych firm?

Ptakmoda.com zajmowało największą powierzchnię wystawienniczą na targach Baltic Fashion. Na stoisku przedstawiliśmy premierę najnowszych kolekcji na sezon wiosna/lato 2016. Stoisko przyciągało bardzo dużą uwagę zarówno wystawców jak i naszych klientów. Charakteryzowaliśmy się dużym przekrojem asortymentu, najnowszymi trendami w kolorystyce i oryginalnością najnowszej kolekcji. Moim zdaniem zarówno stoisko jak i pokazy mody zrobiły bardzo duże wrażenie.

dav

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Komentarz