MADE IN POLAND

Moda na MADE IN POLAND

6 kwietnia 2016

Autorskie kolekcje, dobra jakość materiałów, dopracowane detale, niekonwencjonalny, przemyślany styl, wspieranie gospodarki kraju – oto argumenty przemawiające za tym, że warto kupować ubrania od polskich producentów.

Według badań przeprowadzonych przez firmę TNS, Polacy (około 83%) przywiązują większą wagę do ceny produktu, niż do jego jakości (67%). Według analizy PEMI, klienci chcą być informowani o tym, czy dany towar jest produkowany w Polsce i deklarują, że mogą za taki zapłacić nawet o 50% więcej. Jest to dowód na to, że powoli w naszej konsumpcyjnej świadomości zachodzą pozytywne zmiany.

Na naszym rynku nie brakuje znanych firm (niektóre popularne sklepy sieciowe) z polskimi korzeniami, które niestety nie mają wiele wspólnego z krajową produkcją. Ceny ubrań w takich sklepach są stosunkowo niskie, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia, na ich metkach możemy znaleźć napis MADE IN CHINA.

Czy made in Poland musi być drogie?

Niestety szycie w Polsce jest dość drogą inwestycją. Często sama produkcja zajmuje 1/4 ceny danego towaru. Gdzie zatem koszty materiałów, dodatków, transportu, metek, robocizny, podatków? Polscy producenci ponoszą znacznie większe koszty niż właściciele sklepów sieciowych. Niestety dobra jakość pociąga za sobą wyższe liczby. Jest to nieuniknione. Często lokalne firmy, chcąc zadowolić swoich klientów zmniejszają swoje marże i obniżają ceny towarów. Dlaczego zatem decydują się na produkcję w kraju? Odpowiedź jest prosta. Na miejscu łatwiej jest kontrolować cały proces zaczynając od wyboru odpowiednich materiałów, kończąc na gotowym produkcie. Dzięki temu w wyrobach MADE IN POLAND dopracowany jest najdrobniejszy szczegół.

Warto zatem zadać sobie podstawowe pytanie: stawiam na ilość, czy na jakość?

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Komentarz